Blog

Postaramy sie tutaj dzielić naszymi spostrzeżeniami, informacjami jakie nas zaskoczyły lub są istotne dla wszystkich z punktu widzenia cen energii i gazu ziemnego. 

Mamy ogłoszoną opłatę mocową, to 76,20 zł za każdą MWh w godzinach 7-21. To będzie duże obciążenie dla przedsiębiorców. Mamy 3 opcje ucieczki, Zapytaj co możemy dla Ciebie zrobić.

Wbrew zapowiedzią sprzed 2 lat od października to kosztów dystrybucji dochodzi opłata mocowa, wszystko wskazuje że wysokości 45 zł /MWh. To poważny koszt dodatkowy. Możemy jednak zaproponować rekompensatę polegającą na wynagrodzeniu za gotowość do redukcji mocy. Poproś o ofertę na e-mail. Wynagrodzenie to około 500 000 zł w ciągu 4 lat. Oferta ograniczona czasowo.

Nikt się nie spodziewał takiego spadku cen z powodu pandemii wirusa. ceny spadły do poziomu 214 zł/MWh, Spadły opłaty za emisje CO2, Na giełdzie zrobiło się brak nabywców. Giełda musiała tak zareagować, Niestety wytwórcy twierdzą że cena jest tak niska że jeśli spadnie niżej to oni będą dopłacać. Tak czy inaczej to doskonały moment na zakontraktowanie energii. Cena giełdowa  sięgnęła dna.

Eksperci są zdania że pierwszy blok elektrowni atomowej powstanie w 2033 roku,
Pomijając szczegóły i zagrożenia to będzie pierwsza możliwość na obniżkę ceny energii.
Miała ona wrastać aż do powstania tańszego źródła jakim jest elektrownia atomowa.

Mimo zapewnień polityków-

Energia coraz droższa, aż do 2030 roku, Jedyną alternatywą jest fotowoltaika, pozwala znacząco obniżyć zużycia a co za ty,m idzie koszty energii, Koszty fotowoltaiki to kwestia kliku najbliższych lat, ale to koszt który i tak zużytkowalibyśmy na energię. Proponujemy się nad tym zastanowić.

Obserwuj również nasz Twitter, tam czasem dzieje się więcej albo szybciej.