O nas

 Jesteśmy doświadczonym firmą która z upływem czasu zaczęła szukać rozwiązań dla klientów które wykraczają poza  koszty energii, gazu ziemnego.  Znajdujemy inne rozwiązania które ograniczą koszty lub poprawią efektywność.  Dzięki monitorowaniu cen i ruchu na giełdzie doskonale wiemy kto ma najkorzystniejszą ofertę i kiedy należy z niej skorzystać. Dzięki temu nasi klienci zawsze są zadowoleni bo mają najniższą możliwa cenę. Przykład: nasi klienci w roku 2014 mieli cenę 197 zł/ MWh na płasko w taryfie B, a rok 2015 kończyli płacąc 195 zł/MWh. Trochę bliżej? rok 2020 , taryfa B23 cena płaska 228,65 zł/ MWh. Jeszcze nie dawno, zawsze w marcu dzwoniły do nas duże firmy, wiedziały, że wtedy jest tanio, nikt bowiem na giełdzie nie kupował. Teraz to już przeszłość, tylko realne monitorowanie rynku pozwala podpisać umowę w odpowiednim momencie. Ale to oczywiście nie wszystko, znajomość upodobań sprzedawców i ich możliwości wycen konkretnego profilu zwielokrotnia możliwość sukcesu. Poza tym, że wskażemy sprzedawcę i moment na korzystną cenę, zweryfikujemy poprawność parametrów zamówionych energii. Wyeliminujemy ewentualne  problemy z energią bierną lub indukcyjną. Jesteśmy doświadczoną firmą doradczą optymalizującą działania przedsiębiorstw głownie w sferze energetyki. Doświadczenia oraz współpraca ze sprawdzonymi partnerami sprawiają, że potrafimy się zmierzyć z każdym problemem. Kontakty z wieloma sprzedawcami pozwalają nam szybko znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Nasza wiedza wydatnie potrafi ograniczyć koszty prowadzenia działalności.

Trochę historii: w 2013 roku reprezentowaliśmy największa grupę zakupową jaka była w tym kraju, głównym dostawca było PGE to właśnie wtedy cena była poniżej 200 zł za MWh. Oferta brzmiała 197 zł/MWh na płasko w 2014 roku i 195 zł/MWh na 2015 rok. Niewielu klientów zdecydowało się na 2 lata, cena spadała i nie wydawało się to korzystne. Jak w 2014 roku przedłużaliśmy umowy dla tych co podpisali tylko rok cena wynosiła 230 zł/MWh na rok 2015. Różnica była duża. Ale to i tak była wtedy dobra cena. Potem nagle grupy zakupowe nie dostawały dobrych cen, powód był oczywisty, chodziło o profil. Zwróciło się do nas wtedy kilkadziesiąt mleczarni z prośba o wynegocjowanie ceny dla grupy zużywającej 247 GWh. W grupie było duże zróżnicowanie profilowe. Na przykład: największa ponad 100 GW mleczarnia miała profil, czyli zużycie w 3 strefie na poziomie 71%. Pozostałe od 51 do 69%.  Nie było niespodzianki jak dla całej grupy dostaliśmy wycenę  na poziomie 223 zł/MWh. Natomiast przy wycenie osobno, największa mleczarnia dostała ofertę 216,60 a te z gorszymi profilami 231 zł/MWh. Jasne stało się, że chodzi o profil, bardziej niż wolumen.


Doskonale wiemy do których sprzedawców zwrócić się o wycenę a z którymi profilami lepiej się nie zwracać. Zdarza nam się ofiarować klientowi 370 000 zł oszczędności. Średnio zaoszczędzamy dla klienta 9,21% kosztów energii i są to z reguły przypadki gdzie klienci nie mają złej ceny.

Skutecznie doradzamy w zakresie polityki kosztów. Oferujemy obniżenie kosztów energii elektrycznej i gazu ziemnego . Oferujemy doradztwo oraz szeroki wachlarz usług, które gwarantują wymierne rezultaty i pozytywne efekty dla budżetu Twojej firmy.